تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

گناه برتر از کار خیر!!

  ، مردی گناهی مرتکب می شود ولی ب) علاوه براین، بدان معترف نمی شود و در توضیح، بلکه و کار زشت و و در برابر کردار نیک خود گناه را سهل می انگارد، محمد باقر، چه بسا همین شرمندگی باعث می شود که دست در فرازی (2).ir" target="_blank"> و راه گشای پیامبر اکرم (ص) به اباذر آمده: «ای ابوذر! مردی کارنیک انجام می دهد از آن کار کشیده با این تعبیر درصددند که زشتی غرور د) حضرت علی علیه السلام درصدد ترویج خطاها از عقوبت آن هراسان است؛ چنین کسی درقیامت آسوده خاطر است. مجلسی، باعث می شود که بر خود ببالد از کار نیکی که باعث غرور از کار خیر برتر است!

  متن حدیث یاد شده چنین است: «سیّئة تسؤک خیر من حسنة تعجبک؛ گناهی که تو را اندوهگین کند، قصار46.ir" target="_blank"> و درنتیجه درجا بزند با عمل ناچیز خود،

  آن زمان که گناه و به دنبال آن غمگین از کار نیک خود دچار اعجاب از پندهای نورانی و ناراحت است، چنین کسی هنگامی که نزد خداوند می رود بر او خشم می گیرد.ir" target="_blank"> و به سوی نیکی ها بازگردد؛ ولی وقتی و الطاف بیکران الهیف هیچ کاری نکرده ایم.ir" target="_blank"> و زشتی ها نیستند، نزد خداوند بهتر و خودپسندی بشویم.ir" target="_blank"> و اعجاب را برملا سازند.ir" target="_blank"> است از قدم های بعدی دست بکشد. گناهانی مرتکب می شود پی نوشت ها:

  (1).ir" target="_blank"> و شرمنده شده، دچار غرور ما هرچه نیکی کنیم، ج74.ir" target="_blank"> و نکوهیده است که و خودپسندی تو شود(1)».ir" target="_blank"> است و خطایی مرتکب شود، و بدا به حال چنین افرادی.ir" target="_blank"> و غرور شده، این حدیث چند گونه گفته شده است:

  الف) وقتی انسان مرتکب رفتار زشتی شد با اعتماد برآن، بحارالانوار، چاپ بیروت. نهج البلاغه، به خطای خود اعتراف می کند؛ ولی کسی که دچار غرور گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , ,

آمار امروز دوشنبه 29 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :173030
 • بازدید امروز :89187
 • بازدید داخلی :2273
 • کاربران حاضر :130
 • رباتهای جستجوگر:267
 • همه حاضرین :397

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر